לפרטים נוספים אודות מבחן אמיר ופטור באנגלית

  1. שם
  2. טלפון
  3. מייל
  4. Loading ...

מבחן אמיר

מבחן אמיר זהו מבחן מיון באנגלית, אשר בודק את רמתו של הנבחן, במטרה לשבץ אותו בקורס אנגלית מתאים, במהלך לימודי התואר או לתת לו ציון פטור באנגלית, כך שיהיה פטור מחובת נוכחות בקורס אנגלית במהלך התואר. אם אתם עומדים בפני לימודים גבוהים במכללה או באוניברסיטה, חשוב שתדעו כי פטור באנגלית הינו תנאי לקבלת תואר ראשון.

אם אתם עתידים ללמוד תואר ראשון, חשוב שתדעו שפטור באנגלית זהו תנאי חובה לקבלת התואר. רמת האנגלית שלכם נקבעת על פי מבחן אמיר, מבחן מיון וחלוקה לרמות, אשר מטרתו לקבוע את יכולתו של הסטודנט להתמודד עם אנגלית סבילה, במהלך לימודיו במוסד האקדמי.

מה זה בעצם מבחן אמיר

מבחן אמיר זהו מבחן מיון באנגלית, לעתידים ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה.  ראשי התיבות של אמי”ר הן אנגלית מיון לרמות. המבחן נכתב על ידי המרכז הארצי לבחינות ומכיל שאלות זהות לחלק האנגלית בפסיכומטרי, אך בניגוד אליו הוא בודק ומתרכז  בידיעה ושליטה בשפה האנגלית בלבד.

מטרת הבחינה הינה לבדוק את יכולות הסטודנט להתמודד עם אנגלית סבילה. במהלך מבחן אמיר לא תדרשו לכתוב או לדבר באנגלית, אך כן תדרשו להפגין יכולות קריאה, הבנה, אוצר מילים נרחב ויכולות נלוות כמו הבנה בחוקי דקדוק ותחביר.

איך בנוי מבחן אמיר

בחינת אמיר מורכבת משלושה פרקים, כאשר כל שאלון מתרכז בתחום אחר בשפה האנגלית. השלמת משפטים, ניסוח משפטים מחדש והבנת הנקרא. המבחן בנוי בדרגת קושי עולה מהקל אל הקשה, על מנת לקבוע את מיקומו של הסטודנט ביחס לנבחנים אחרים וביחס ליכולתו להתמודד עם השאלות.

מי עובר קורס הכנה למבחן אמיר

כל מוסד אקדמי דורש רמה מסוימת של אנגלית כתנאי קבלה, כאשר פטור באנגלית הינה דרישה לסיום התואר. פטור באנגלית ניתן לקבל על ידי מבחן אמיר או אמירם, על ידי ציון מספק בחלק האנגלית בפסיכומטרי או על ידי שילוב קורסים באנגלית במהלך השנה הראשונה והשנייה באוניברסיטה, בכפוף להתנהלות המוסד האקדמי בו אתם עתידים ללמוד.

קורס מבחן אמיר מתאים לסטודנטים לעתיד, שרוצים ללמוד במוסד אקדמי בו אין דרישת סף של ציון פסיכומטרי, כתנאי קבלה. צעירים אשר עשו פסיכומטרי, אך לא השיגו פטור באנגלית ומעוניינים להשיג את הפטור לפני תחילת הלימודים או צעירים אשר מעוניינים לשפר ולקבוע את רמת האנגלית שלהם, לפני שיצטרכו להתמודד עם מבחן חלוקה לרמות במוסד הלימוד בו הם עתידים ללמוד.